Hindistan Cevizi Yağı Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Antik Ayurveda Tekniği “Oil Pulling” Detoksu:

Hindistan cevizi yağının en zor kullanımından biri olan Oil Puilling vücutta detoks etkisi yaratır, dişleri beyazlatır, uykusuzluğu giderir, eklem ağrılarına, migrene iyi gelir. Oil Puilling bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağının ağızda 20 dakika çiğnenmesidir.

Makyaj Temizleyici Olarak Kullanılır:

Saf Hindistan cevizi yağı pek çok kimyasalları bünyesinde barındıran kozmetik temizleyicilere karşık doğal ve iyi bir alternatiftir. Bir parça pamuğa alınan Hindistan cevizi yağıyla temizleyin ve suyla arıtın.
Okumaya Devam Et >>>

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir ?

Hindistan cevizi Yağının Saymakla Bitmeyecek Faydaları:

Kilo vermede etkendir : Laurik ve miristik asit benzeri doymuş yağlar içeren Hindistan cevizi yağı karaciğer tarafından işlenir ve hızlı bir halde enerjiye dönüşür. Vücuda sağladığı enerjinin yanı sıran makul ölçülerde tüketildiği takdirde metabolizmayı harekete geçirerek zayıflamaya yardımcı olur.

Hastalıklara karşı tam bir kalkandır: İdrar yolu enfeksiyonlarına, diş eti hastalıklarına ve apselere neden olan bakterileri ve mantarları öldürür. Grip, HIV, Tifo ve diğer enfeksiyonlu hastalıklara neden olan virüslerle savaşır. Bağırsaklardaki parazitleri engeller ve bağırsak hareketlerini düzenler. Diğer bağırsak hastalıkları olan, ülser, kolit, huzursuz bağırsak ve chron benzer biçimde hastalıkların etkisini azaltır. Reflüye iyi gelir ve atakları yatıştırır. Kemik ve kasları kuvvetlendirir. Kalp ve damar sağlığını korur. İyi kolesterolü yükseltir.

Okumaya Devam Et >>>

Hindistan cevizi yağı nedir?

”Life of Tree, Kalpavriksha”. Yetiştirildiği bölgelerde bu isimlerle anılıyor Hindistan cevizi. Yani hayatla ilgili her şeyin kaynağı, yaşam ağacı, hayat için her şeyi sağlayan deniliyor kendisine. Suyundan, iç kısmındaki etli yerinden, özünden, kokusundan her şeyinden fayda aktığı için, hayatın her alanına ucundan köşesinden değdiği için bu adı almış.

Okumaya Devam Et >>>